FIRST LEGO League Romania

Rezultate finale - etapa regionala

IASI, 26.01.2020

Echipe calificate la etapa nationala de la Bucuresti din 15.03.2020

  • Echipa 1936 - Megabot de la Colegiul National Ferdinand I din Bacau
  • Echipa 1929 – EU Codez A de la Asociatia Eu Codez din Piatra-Neamt
  • Echipa 1972 – Smart Cluster de la Asociatia Smartcluster din Bacau
  • Echipa 1958 – EU Codez B de la Asociatia Eu Codez din Piatra-Neamt

Premiul Campionilor - Locul I

Echipa 1936 - Megabot de la Colegiul National Ferdinand I din Bacau.

Antrenori: Ana INTUNERIC, Catalin MAGIRESCU


Premiul Campionilor - Locul II

Echipa 1929 – EU Codez A de la Asociatia Eu Codez din Piatra-Neamt

Antrenor: Cornel-Paul CIUREZU


Premiul pentru "Proiectul de inovare"

Echipa 1937 - FutureLights de la Colegiul National Ferdinand I din Bacau

Antrenori: Ana INTUNERIC, Catalin MAGIRESCU


Premiul pentru "Proiectarea robotului"

Echipa 1972 - Smart Cluster de la Asociatia Smartcluster din Bacau

Antrenor: Mihai RADU-SERBAN


Premiul pentru "Valorile fundamentale"

Echipa 1901 - CYLIIS Lego Wizards de la Liceul de informatica Grigore Moisil din Iasi

Antrenori: Andrei AVRAM, Mirela TIBU


Premiul pentru "Performanta Robotului"

Echipa 1929 - EU Codez A de la Asociatia Eu Codez din Piatra-Neamt.

Antrenor: Cornel-Paul CIUREZU


Premiile juriului


Premiul  juriului - "Stea in devenire"

Echipa 1928 - Retina Robotics Junior de la Colegiul National din Iasi.

Antrenor: Gabriela Elena ZANOSCHI


Premiul juriului - "Perseverenta"

Echipa 1971 - QUANTUM Robo de la Liceul Tehnologic Tomsa Voda din Solca.

Antrenor: Ilie COSOVANU


Premiul juriului - "Entuziasm"

Echipa 1958 - EU Codez B de la Asociatia Eu Codez din Piatra-Neamt.

Antrenor: Cornel-Paul CIUREZU


Rezultate finale - proba de robotica

Locul Numar echipa Nume echipa Scor final Runda 1 Runda 2 Runda 3
1 1929 Eu Codez A 395 395 385 340
2 1958 Eu Codez B 380 380 255 340
3 1922 MOISILISTII 335 295 230 335
4 1972 Smart Cluster 325 205 325 190
5 1936 MegaBot 280 220 215 280
6 1905 ZERO 2 HERO 245 185 210 245
7 1902 CYLIIS Bit Bots 225 80 225 155
8 1928 Retina Robotics Junior 210 110 190 210
9 1935 Secret 210 180 155 210
10 1971 QUANTUM Robo 195 155 145 195
11 1901 CYLIIS Lego Wizards 185 80 140 185
12 1959 THUGI Team 175 95 80 175
13 1903 CYLIIS Junior Robo Creator 125 65 125 100
14 1937 FutureLights 95 55 70 95