FIRST LEGO League Romania

Rezultate finale - etapa nationala, 17.03.2018

Criterii de evaluare si jurizare

Detalii privind modul de evaluare si jurizare gasiti in regulament.

Distributia invitatiilor la evenimentele internationale

Echipele cu cele mai bune rezultate invitate sa participe la unul dintre evenimente internationale sunt:

Invitatiile la evenimentele internationale, nu implica acoperirea costurilor aferente (taxe de participare, transport, cazare, etc.) de catre Asociatia CRESTEM.

Premii globale


Campiona FIRST LEGO League Romania

Echipa 1808 - STEM Kids Saturn din Pitesti.

Antrenor: Victor Dan BARBU


Vice-campiona FIRST LEGO League Romania

Echipa 1832 - RoDroids, Academia de Informatica Brasov

Antrenor: Razvan ARDELEAN


Premii pentru "Proiectul de cercetare"


Premiul pentru "Cercetare"

 

Locul I

Echipa 1818 -  Inventika Sensor On, Inventika Place din Bucuresti

Antrenor: Marius LUMPAN

 

Locul II

Echipa 1806 - Esentza Junior, Colegiul National "Petru Rares" din Beclean

Antrenor: Mircea Cristian NICULA


Premiul pentru "Solutie inovativa"

 

Locul I

Echipa 1846 - Xeo Academy, Colegiul national “Horea, Closca si Crisan” din Alba Iulia

Antrenori: Laura MURESAN, Cristian POP, Carmen PALCU

 

Locul II

Echipa 1855 - THUGIFbot, Colegiul National "Ferdinand I" din Bacau

Antrenori: Cristian BURGHELEA, Cristina SICHIM


Premiul pentru "Prezentare"

 

Locul I

Echipa 1810 - ROBOGETII, Academia de Informatica Brasov

Antrenor: Razvan ARDELEAN

 

Locul II

Echipa 1812 - Goldis Lego Gang, Colegiul National "Vasile Goldis" din Arad

Antrenori: Petronela Angela IOJA, Carla BODEA


Premii pentru "Proiectarea robotului"


Premiul pentru "Constructia mecanica"

 

Locul I

Echipa 1816 - HexaGods, Colegiul National "Moise Nicoara" din Arad

Antrenor: Ileana SELEJAN

 

Locul II

Echipa 1813 - RObot Academy Transformers, RObot Academy din Bucuresti

Antrenori: Bogdan-Cristian GIOGA, Ionut-Catalin DRAGHICI


Premiul pentru "Programare"

 

Locul I

Echipa 1841 - Robotica CNRG DCS+, Colegiul National "Radu Greceanu" / CEX - OLT din Slatina

Antrenori: Ileana POPESCU, Doru Anastasiu POPESCU

 

Locul II

Echipa 1817 - Coresi Robots, Scoala Gimnaziala Coresi din Targoviste

Antrenori: Daniela FLOROIU, Mihai IORDANESCU


Premiul pentru "Strategie si inovatie"

 

Locul I

Echipa 1835 - Deez nuts, Liceul Teoretic International de Informatica din Constanta

Antrenor: Altun MURAT

 

Locul II

Echipa 1826 - Robo Sapiens Jr., Colegiul National "Spiru Haret" din Bucuresti

Antrenor: Petronia DUMITRESCU-IACOB


Premii pentru "Valori fundamentale"


Premiul pentru "Inspiratie"

 

Locul I

Echipa 1842 - Ady-Sokk, Liceul Ady Endre din Oradea

Antrenor: Laszlo-Lehel Kotro

 

Locul II

Echipa 1827 - CEXBV, Centrul Judetean de Excelenta din Brasov

Antrenor: Adrian MODRISAN


Premiul pentru "Lucru in echipa"

 

Locul I

Echipa 1821 - MASTER ROBOT, Scoala Generala nr. 179 din Bucuresti

Antrenori: Mihnea BACALU, Stefan RADULESCU

 

Locul II

Echipa 1801 - iris Robo Club din Cluj-Napoca

Antrenor: Silviu MARCU


Premiul pentru "Profesionalism Demn"

 

Locul I

Echipa 1862 - Retina, Colegiul National din Iasi

Antrenor: Gabriela Elena ZANOSCHI

 

Locul II

Echipa 1814 - LEGO WARRIORS, Colegiul National "Decebal" din Deva

Antrenor: Sorin STANCULESCU


Premiul pentru "Performanta Robotului" la "Proba de robotica"


Locul I

Echipa 1808 - STEM Kids Saturn din Pitesti

Antrenor: Victor Dan BARBU


Locul II

Echipa 1860 - Mia Robots, Fundatia INES din Bucuresti

Antrenori: Iosif SZAVUJ, Iosif Oliver SZAVUJ


Locul III

Echipa 1816 - HexaGods, Colegiul National "Moise Nicoara" din Arad

Antrenor: Ileana SELEJAN

Premiile juriului


Premiul pentru "Stea in devenire"

Echipa 1809 - kids.acadEMy, Everymatrix Kids Academy din Bucuresti

Antrenor: Catalin CURELEA


Premiul pentru "Perseverenta"

Echipa 1860 - Mia Robot,  Fundatia INES din Bucuresti

Antrenori: Iosif SZAVUJ, Iosif Oliver SZAVUJ


Premiul pentru "Entuziasm"

Echipa 1840 - ROBONAUTII, Scoala Gimnaziala nr. 5 din  Bucuresti

Antrenor: Ancuta DASOVEANU


Premiul pentru "Antrenorul sezonului"

Iulia SARBU


Rezultate finale - proba de robotica

Locul Numar echipa Nume echipa Scor final Runda 1 Runda 2 Runda 3
1 1808 STEM Kids Saturn 201 49 147 201
2 1860 Mia Robots 173 137 173 153
3 1816 HexaGods 152 61 109 152
4 1842 Ady-Sokk 150 150 100 114
5 1821 MASTER ROBOT 150 150 108 85
6 1810 RoboGetii 145 145 134 143
7 1862 Retina 144 108 77 144
8 1846 Xeo Academy 124 62 14 124
9 1824 Mindstormers 108 74 108 0
10 1841 Robotica CNRG DCS+ 106 0 36 106
11 1849 Ady-Sokk 2.0 105 75 105 60
12 1809 kids.acadEMy 104 104 66 60
13 1817 Coresi Robots 99 16 54 99
14 1831 Gopishtii 96 71 96 0
15 1814 LEGO WARRIORS 94 94 82 78
16 1856 VuvuBot 93 35 51 93
17 1826 Robo Sapiens Jr. 87 12 54 87
18 1819 MOISILISTII 84 84 40 79
19 1832 RoDroids 84 84 72 38
20 1829 URSA MARE 79 32 64 79
21 1813 RObot Academy Transformers 79 0 51 79
22 1837 PIA NEW GENERATION 76 0 0 76
23 1855 THUGIFbot 73 35 57 73
24 1823 Eu Codez 73 40 9 73
25 1847 RObotMANIA 73 9 9 73
26 1805 Quantum ROBO 60 60 59 59
27 1853 M.I.T 60 26 25 60
28 1848 RO4Space 57 56 57 56
29 1818 Inventika Sensor On 57 50 0 57
30 1836 ROBOMOON 53 0 0 53
31 1812 Goldis Lego Gang 48 37 41 48
32 1850 Apollo Lego Tech 48 0 29 48
33 1835 Deez nuts 46 16 27 46
34 1843 AVENIR Team 45 15 45 18
35 1830 Goldis Lego Squad 42 13 42 10
36 1840 ROBONAUTII 40 19 39 40
37 1801 iris Robo Club 40 0 40 26
38 1857 MegaBot 38 38 17 32
39 1851 NOI 37 14 37 12
40 1852 PEAR not APPLE 27 27 26 27
41 1838 Robo-Team 24 0 0 24
42 1854 ANONIM 19 12 0 19
43 1858 CERCETASII MINDSTORM 19 0 19 0
44 1815 RobotY Hunedoara 18 18 12 4
45 1806 Esentza Junior 17 2 17 0
46 1839 Space Riders 17 0 0 17
47 1827 CEXBV 4 0 0 4
- 1802 Titeneus - - - -
- 1803 SuperKids - - - -
- 1804 ROBOPAXI - - - -
- 1807 STEM Kids Mars - - - -
- 1811 AISB Vampires - - - -
- 1820 Stardust - - - -
- 1822 ELC Team - - - -
- 1825 RoboDino - - - -
- 1828 Pro Robo Kids - - - -
- 1833 CUZA Team 1 - - - -
- 1834 CUZA Team 2 - - - -
- 1844 SpectrumWay - - - -
- 1845 TRACK - - - -
- 1859 serbaniispace - - - -
- 1861 RObotica - - - -