FIRST LEGO League Romania

Rezultate finale - etapa regionala

CLUJ-NAPOCA, 02.02.2020

Echipe calificate la etapa nationala de la Bucuresti din 15.03.2020

  • Echipa 1925 - Xeo Academy de la Colegiul national “Horea, Closca si Crisan” din Alba Iulia
  • Echipa 1976 – Robotrix de la Liceul Ady Endre din Oradea
  • Echipa 1975 – Ady-SOKK de la Liceul Ady Endre din Oradea
  • Echipa 1920 – Esentza Junior de la Colegiul National "Petru Rares" din Beclean

Premiul Campionilor - Locul I

Echipa 1925 - Xeo Academy de la Colegiul national “Horea, Closca si Crisan” din Alba Iulia.

Antrenori: Laura Elena MURESAN, Carmen Maria PALCU


Premiul Campionilor - Locul II

Echipa 1976 – Robotrix de la Liceul Ady Endre din Oradea.

Antrenor: Laszlo-Lehel KOTRO


Premiul pentru "Proiectul de inovare"

Echipa 1917 - ROBOMOON de la Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" din Hunedoara.

Antrenori: Larisa SIRBA, Andrea TRIPA


Premiul pentru "Proiectarea robotului"

Echipa 1915 - RobotY Hunedoara de la Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" din Hunedoara.

Antrenor: Eugen STENCOANE


Premiul pentru "Valorile fundamentale"

Echipa 1975 - Ady-SOKK de la de la Liceul Ady Endre din Oradea.

Antrenor: Laszlo-Lehel KOTRO


Premiul pentru "Performanta Robotului"

Echipa 1911 - HexaGods de la Colegiul National "Moise Nicoara" din Arad.

Antrenor: Ileana SELEJAN


Premiile juriului


Premiul  juriului - "Stea in devenire"

Echipa 1933 - Mindstormers de la Liceul National de Informatica din Arad.

Antrenor: Diana LADARIU


Premiul juriului - "Perseverenta"

Echipa 1952 - LEGO WARRIORS de la Colegiul national „DECEBAL” din Deva.

Antrenor: Sorin STANCULESCU


Premiul juriului - "Entuziasm"

Echipa 1951 - CSH Junior de la Colegiul National Pedagogic "Carmen Sylva" din Timisoara.

Antrenor: Gabriela Nusa COJOCARU


Rezultate finale - proba de robotica

Locul Numar echipa Nume echipa Scor final Runda 1 Runda 2 Runda 3
1 1911 HexaGods 410 335 410 395
2 1952 LEGO WARRIORS 395 280 345 395
3 1976 Robotrix 365 270 365 180
4 1925 Xeo Academy 315 315 275 315
5 1975 Ady-SOKK 300 240 300 220
6 1908 iris Robo Club 300 205 205 300
7 1942 RoboSitas 270 220 205 270
8 1920 Esentza Junior 250 250 230 200
9 1951 CSH Junior 250 200 210 250
10 1933 Mindstormers 230 140 230 190
11 1906 CELTA 215 125 215 175
12 1917 ROBOMOON 190 140 190 125
13 1915 RobotY Hunedoara 170 160 170 135
14 1916 Goldis Lego Gang 115 70 105 115