FIRST LEGO League Challenge Romania

Rezultate finale - etapa nationala

BUCURESTI, 23.05.2021

Echipe calificate la campionatul international FIRST LEGO League VOI Grecia, 24-27 iunie 2021

  • Echipa 2004 - ARRA de la Asociatia Arra Pro Educatie IT din Pitesti
  • Echipa 2043 - Smartcluster de la Smartcluster din Bacau
  • Echipa 2051- RObotMANIA de la RObot Academy din Bucuresti
  • Echipa 2006 - Sensor ON de la Inventika Place SRL din Bucuresti
  • Echipa 2045 - MASTER ROBOT din Bucuresti
  • Echipa 2018 - Quantum Bits de la Liceul Teoretic International de Informatica din Bucuresti

Premiul “CAMPIONUL FIRST LEGO LEAGUE”


LOCUL I

Echipa 2004 - ARRA de la Asociatia Arra Pro Educatie IT din Pitesti

Antrenor: Alin Florin DINCA


LOCUL II

Echipa 2043 - Smartcluster de la Smartcluster din Bacau

Antrenori: Catalin MAGIRESCU, Ana INTUNERIC


LOCUL III

Echipa 2051 - RObotMANIA de la RObot Academy din Bucuresti

Antrenor: Bogdan GIOGA


Premiul pentru "Proiectul de inovare"


LOCUL I

Echipa 2020 - WALL-E'S FRIENDS de la  Scoala Gimnaziala Nr. 11 din Buzau

Antrenor: Irina DRULEA


LOCUL II

Echipa 2015 - Robocamp de la Asociatia Forcamp din Targu Mures

Antrenor: Gerhely BARTHA


LOCUL III

Echipa 2045 - MASTER ROBOT din Bucuresti

Antrenor: Adrian GHEORGHE


Premiul pentru "Proiectarea robotului"


LOCUL I

Echipa 2014 - Heart of RoBots de la Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau

Antrenori: Ticuta IFTIME, Irina DRULEA


LOCUL II

Echipa 2006 - Sensor ON de la Inventika Place SRL din Bucuresti

Antrenor: Marius LUMPAN


LOCUL III

Echipa 2018 - Quantum Bits de la Liceul Teoretic International de Informatica din Bucuresti

Antrenor: Nuh Enes KEKEC


Premiul pentru "Valorile fundamentale"


LOCUL I

Echipa 2023 - TehnoZ Lighting Bolts de la Colegiul National Zinca Golescu din Pitesti

Antrenor: Gratiela GHIORDUNESCU


LOCUL II

Echipa 2022 - Inventika Storm de la Inventika Place SRL din Bucuresti

Antrenor: Iulian DIMA


LOCUL III

Echipa 2009 - Coresi Robots de la Atelierul de robotica din Targoviste

Antrenor: Daniela FLOROIU


Premiul pentru "Performanta Robotului"


LOCUL I

Echipa 2051 - RObotMANIA de la RObot Academy din Bucuresti

Antrenor: Bogdan GIOGA


LOCUL II

Echipa 2004 - ARRA de la Asociatia Arra Pro Educatie IT din Pitesti

Antrenor: Alin Florin DINCA


LOCUL III

Echipa 2008 - Robo Pandas de la RPA din Pitesti

Antrenor: Cristian CANGEA

Echipa 2014 - Heart of RoBots de la Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau

Antrenori: Ticuta IFTIME, Irina DRULEA


Premiul "Voluntarul sezonului"


Emanuel SERBAN 


Rezultate finale - proba de robotica

Locul Numar echipa Nume echipa Scor final
1 2051 RObotMANIA 540
2 2004 ARRA 470
3 2014 Heart of RoBots 455
4 2008 Robo Pandas 455
5 2006 Sensor ON 410
6 2015 Robocamp 390
7 2050 Eu Codez Albastru 360
8 2052 RObot Academy 355
9 2010 RobotX 355
10 2045 MASTER ROBOT 345
11 2009 Eu Codez Galben 340
12 2049 Coresi Robots 340
13 2043 Smartcluster 330
14 2022 Inventika Storm 315
15 2007 RoboMech Adina 305
16 2025 RobotY HD 285
17 2036 Xeo Academy 275
18 2020 WALL-E'S FRIENDS 270
19 2030 Stiintescu 2.0 260
20 2023 TehnoZ Lighting Bolts 240
21 2018 Quantum Bits 225
22 2016 RoboKids 175