FIRST LEGO League Romania

Rezultate finale - etapa regionala

BUCURESTI, 16.02.2020

Echipe calificate la etapa nationala de la Bucuresti din 15.03.2020

  • Echipa 1924 - RObotMANIA de la RObot Academy din Bucuresti
  • Echipa 1910 - Inventika Sensor ON de la Inventika Place SRL din Bucuresti
  • Echipa 1955 - Robo Pandas din Mioveni
  • Echipa 1932 - Master Robot de la Scoala Gimnaziala Nr 179 din Bucuresti
  • Echipa 1966 - Robomech Adina de la Fundatia Adina Stiftelsen din Craiova
  • Echipa 1923 - Gopishtii din Bucuresti

Premiul Campionilor - Locul I

Echipa 1924 - RObotMANIA de la RObot Academy din Bucuresti

Antrenor: Bogdan-Cristian GIOGA


Premiul Campionilor - Locul II

Echipa 1910 - Inventika Sensor ON de la Inventika Place SRL din Bucuresti

Antrenor: Marius LUMPAN


Premiul pentru "Proiectul de inovare"

Echipa 1955 - Robo Pandas din Mioveni

Antrenor: Cristian CANGEA


Premiul pentru "Proiectarea robotului"

Echipa 1932 - Master Robot de la Scoala Gimnaziala Nr 179 din Bucuresti

Antrenori: Mihnea BACALU, Stefan RADULESCU


Premiul pentru "Valorile fundamentale"

Echipa 1966 - Robomech Adina de la Fundatia Adina Stiftelsen din Craiova

Antrenor: Madalin-Mihai GHEORGHE


Premiul pentru "Performanta Robotului"

Echipa 1924 - RObotMANIA de la RObot Academy din Bucuresti

Antrenor: Bogdan-Cristian GIOGA


Premiile juriului


Premiul  juriului - "Stea in devenire"

Echipa 1943 - kids.acadEMy United de la Everymatrix Kids Academy din Bucuresti

Antrenor: Maria ROTARIU


Premiul juriului - "Perseverenta"

Echipa 1946 - Robo Kids din Bucuresti

Antrenor: Adrian ANGHEL


Premiul juriului - "Entuziasm"

Echipa 1965 - PERM I - CTE de la Colegiul Tehnic Energetic din Bucuresti

Antrenori: Carmen ANGHEL, Horia SARATEANU


Rezultate finale - proba de robotica

Locul Numar echipa Nume echipa Scor final Runda 1 Runda 2 Runda 3
1 1924 RObotMANIA 475 420 285 475
2 1932 Master Robot 455 320 370 455
3 1966 Robomech Adina 430 420 240 430
4 1910 Inventika Sensor ON 425 195 295 425
5 1955 Robo Pandas 350 295 350 340
6 1940 Fc SEB 285 220 285 250
7 1923 Gopishtii 275 275 205 260
8 1974 Robo-LTIB 275 275 130 225
9 1977 Kids'n Bots 260 215 215 260
10 1954 Robotica CNRG CEX OLT 250 200 230 250
11 1941 Defaults 235 180 215 235
12 1909 kids.acadEMy 230 175 230 200
13 1946 Robo Kids 215 165 215 175
14 1961 Robo Players 210 210 95 210
15 1943 kids.acadEMy United 200 80 175 200
16 1967 3volvers 115 65 50 115
17 1965 PERM I - CTE 105 105 100 65
- 1919 CITY AVENIR - - - -