FIRST LEGO League Romania

Rezultate finale - etapa regionala

BUCURESTI, 15.02.2020

Echipe calificate la etapa nationala de la Bucuresti din 15.03.2020

  • Echipa 1918 - Robot Academy de la RObot Academy din Bucuresti
  • Echipa 1938 - Quantum Bits de la Liceul Teoretic International de Informatica din Bucuresti
  • Echipa 1944 - ROBOSAPIENS JR. de la Colegiul National Spiru Haret din Bucuresti
  • Echipa 1931 - CORESI ROBOTS de la Scoala Gimnaziala "Coressi" din Targoviste
  • Echipa 1948 - Inventika Storm de la Inventika Place SRL din Bucuresti
  • Echipa 1962 - RobotX de la Clubul de robotica din Targoviste

Premiul Campionilor - Locul I

Echipa 1918 - Robot Academy de la RObot Academy din Bucuresti

Antrenori: Bogdan-Cristian GIOGA, Robert SIMA


Premiul Campionilor - Locul II

Echipa 1938 - Quantum Bits de la Liceul Teoretic International de Informatica din Bucuresti

Antrenor: Nuh Enes KEKEC


Premiul pentru "Proiectul de inovare"

Echipa 1939 - Quantum Storm de la Liceul Teoretic International de Informatica din Bucuresti

Antrenor: Nuh Enes KEKEC


Premiul pentru "Proiectarea robotului"

Echipa 1948 - Inventika Storm de la Inventika Place SRL din Bucuresti

Antrenori: Iulian DIMA, Lavinia CHELU


Premiul pentru "Valorile fundamentale"

Echipa 1970 - ROBOSCRAPERS de la Colegiul national "Mihai Viteazul" din Bucuresti

Antrenor: Diana-Nicoleta UDREA


Premiul pentru "Performanta Robotului"

Echipa 1944 - ROBOSAPIENS JR. de la Colegiul National Spiru Haret din Bucuresti

Antrenor: Petronia DUMITRESCU-IACOB


Premiile juriului


Premiul  juriului - "Stea in devenire"

Echipa 1931 - CORESI ROBOTS de la Scoala Gimnaziala "Coressi" din Targoviste

Antrenori: Daniela FLOROIU, Mihai IORDANESCU


Premiul juriului - "Perseverenta"

Echipa 1930 - Mia Robots de la Fundatia Mia's Children din Bucuresti

Antrenor: Iosif-Oliver SZAVUJ


Premiul juriului - "Entuziasm"

Echipa 1947 - ArtRobotiX Junior de la Liceul de Arte "Ionel Perlea" din Slobozia

Antrenori: Liliana SCHEAUA, Cristian BUCA


Rezultate finale - proba de robotica

Locul Numar echipa Nume echipa Scor final Runda 1 Runda 2 Runda 3
1 1944 ROBOSAPIENS JR. 385 295 365 385
2 1918 Robot Academy 370 295 315 370
3 1947 ArtRobotiX Junior 310 170 245 310
4 1931 CORESI ROBOTS 295 295 215 260
5 1938 Quantum Bits 290 150 200 290
6 1930 Mia Robots 285 195 140 285
7 1945 ZeBots 275 105 175 275
8 1962 RobotX 270 225 270 185
9 1949 EUFORIA 240 195 180 240
10 1969 Kleine Schule 230 230 210 225
11 1948 Inventika Storm 225 225 215 200
12 1970 ROBOSCRAPERS 200 120 100 200
13 1939 Quantum Storm 180 130 135 180
14 1953 DGRobotX 175 165 95 175
- 1904 Vampires - - - -
- 1926 MyRobot - - - -
- 1934 BAD ROBOTS - - - -
- 1963 ICHC - - - -