FIRST LEGO League Romania

Rezultate finale - etapa regionala

BRASOV, 09.02.2020

Echipe calificate la etapa nationala de la Bucuresti din 15.03.2020

    • Echipa 1914 - Heart Of RoBots de la Scoala Gimnaziala nr. 11 din Buzau
    • Echipa 1912 - RoboGetii de la Academia de Informatica din Brasov
    • Echipa 1907 - KIDDO STEAM Saturn de la Asociatia Arra Pro Educatie IT din Pitesti
    • Echipa 1960 - CodeTroopers de la Colegiul National Mircea cel Batran din Ramnicu Valcea

    Premiul Campionilor - Locul I

    Echipa 1914 - Heart Of RoBots de la Scoala Gimnaziala nr. 11 din Buzau

    Antrenori: Ticuta IFTIME, Irina DRULEA


    Premiul Campionilor - Locul II

    Echipa 1912 - RoboGetii de la Academia de Informatica din Brasov

    Antrenor: Razvan ARDELEAN


    Premiul pentru "Proiectul de inovare"

    Echipa 1960 - CodeTroopers de la Colegiul National Mircea cel Batran din Ramnicu Valcea

    Antrenori: Malina LOGHIN, Antoanela FARCASANU


    Premiul pentru "Proiectarea robotului"

    Echipa 1907 - KIDDO STEAM Saturn de la Asociatia Arra Pro Educatie IT din Pitesti

    Antrenori: Dan BARBU, Alin DINCA


    Premiul pentru "Valorile fundamentale"

    Echipa 1921 – RoboX de la Scoala Gimnaziala Constantin Savoiu din Targu Jiu

    Antrenori: Maria Madalina CRETU, Violeta DULUBEI


    Premiul pentru "Performanta Robotului"

    Echipa 1914 - Heart Of RoBots de la Scoala Gimnaziala nr. 11 din Buzau

    Antrenori: Ticuta IFTIME, Irina DRULEA


    Premiile juriului


    Premiul  juriului - "Stea in devenire"

    Echipa 1957 - Scorpion v2.0 de la Asociatia Stiintescu Hub din Sibiu

    Antrenor: Alexandru MUNTEAN


    Premiul juriului - "Perseverenta"

    Echipa 1968 - Experimento-β de la Colegiul National Nicolae Iorga din Valenii de Munte

    Antrenor: Ion TANASESCU


    Premiul juriului - "Entuziasm"

    Echipa 1956 – Infinitronics de la Colegiul National Mircea cel Batran din Ramnicu Valcea

    Antrenori: Antonia HALLER, Ana-Maria ARISANU


    Rezultate finale - proba de robotica

    Locul Numar echipa Nume echipa Scor final Runda 1 Runda 2 Runda 3
    1 1914 Heart Of RoBots 375 210 375 240
    2 1912 RoboGetii 355 355 225 340
    3 1960 CodeTroopers 355 180 355 220
    4 1957 Scorpion v2.0 325 320 315 325
    5 1956 Infinitronics 315 270 190 315
    6 1927 RObotziMB 300 215 300 255
    7 1913 WALL-E'S FRIENDS 255 250 255 250
    8 1950 RoboCamp 250 200 250 215
    9 1907 KIDDO STEAM Saturn 230 230 230 175
    10 1973 Experimento-α 230 90 145 230
    11 1964 Alphabot 225 140 210 225
    12 1921 RoboX 220 160 220 215
    13 1968 Experimento-β 140 130 115 140