Echipe inscrise la FIRST LEGO League Romania

sezonul 2019-2020

Important

Al patrulea sezon al FIRST® LEGO® League in Romania va avea doua etape: etapa regionala si etapa nationala.

Etape regionale vor fi organizate in Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca, Constanta si Iasi in perioada ianuarie - februarie 2020. Etapa nationala va fi organizata in Bucuresti in perioada februarie - martie 2020. Pentru detalii consultati calendarul sezonului CITY SHAPER.

 

Inscrierea echipelor s-a putut face pana la 20 noiembrie 2019!

 

Echipele cu cele mai bune rezultate vor fi invitate sa participe la unul dintre urmatoarele evenimente internationale:

- FIRST® LEGO® League World Festival, 29 aprilie - 2 mai 2020, Detroit, Michigan, USA (1 invitatie disponibila)

- FIRST® LEGO® League Open International Greece, 13 - 16 mai 2020, Salonic, Grecia (1 invitatie disponibila)

- SESI FIRST® LEGO® League International Open Brazil, 26 - 28 iunie 2020, Rio de Janeiro, Brazilia (1 invitatie disponibila)

 

Invitatiile la evenimentele internationale, nu implica acoperirea costurilor aferente (taxe de participare, transport, cazare, etc.) de catre Asociatia CRESTEM.

Lista echipelor inscrise la FIRST LEGO League, sezonul CITY SHAPER.

Ultima actualizare: 04 decembrie 2019.

Nr. Echipa Antrenor(i) Organizatie Localitate Etapa regionala Facebook
1901 CYLIIS Lego Wizards Oana TURCUMAN, Andrei George Teodor AVRAM Liceul de informatica Grigore Moisil Iasi Iasi Facebook Logo
1902 CYLIIS Bit Bots Oana TURCUMAN, Andrei George Teodor AVRAM Liceul de informatica Grigore Moisil Iasi Iasi -
1903 CYLIIS Junior Robo Creator Oana TURCUMAN, Andrei George Teodor AVRAM Liceul de informatica Grigore Moisil Iasi Iasi -
1904 Vampires David HUGHES American International School of Bucharest Voluntari Bucuresti -
1905 ZERO 2 HERO Marinela BURUIANA Sophia Science Galati Iasi -
1906 CELTA Emil-Anton COMSA Liceul Teoretic Sfântul Iosif Alba Iulia Cluj-Napoca -
1907 KIDDO STEAM Saturn Dan BARBU, Alin DINCA Asociatia Arra Pro Educatie IT Pitesti Brasov Facebook Logo
1908 iris Robo Club Silviu MARCU privat Cluj-Napoca Cluj-Napoca Facebook Logo
1909 kids.acadEMy Catalin CURELEA Everymatrix Kids Academy Bucuresti Bucuresti Facebook Logo
1910 Inventika Sensor ON Marius LUMPAN Inventika Place SRL Bucuresti Bucuresti Facebook Logo
1911 HexaGods Ileana SELEJAN Colegiul National "Moise Nicoara" Arad Cluj-Napoca -
1912 RoboGetii Razvan ARDELEAN Academia de Informatica Brasov Brasov Brasov -
1913 WALL-E'S FRIENDS Ticuta IFTIME, Irina DRULEA Scoala Gimnaziala nr. 11 Buzau Brasov -
1914 Heart Of RoBots Ticuta IFTIME, Irina DRULEA Scoala Gimnaziala nr. 11 Buzau Brasov -
1915 RobotY Hunedoara Eugen STENCOANE Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" Hunedoara Cluj-Napoca -
1916 Goldis Lego Gang Petronela Angela IOJA Colegiul National "Vasile Goldis" Arad Cluj-Napoca -
1917 ROBOMOON Larisa SIRBA, Andrea TRIPA Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" Hunedoara Cluj-Napoca -
1918 City Robots Andrei WINTINCHER Privat Bucuresti Bucuresti -
1919 CITY AVENIR Doina Elena RANGU Educatie STEAM SRL Craiova Bucuresti -
1920 Esentza Junior Mircea Cristian NICULA Colegiul National "Petru Rares" Beclean Cluj-Napoca -
1921 RoboX Maria Madalina CRETU, Violeta DULUBEI Scoala Gimnaziala "Constantin Savoiu" Targu Jiu Brasov -
1922 MOISILISTII Rodica PARLITU Liceul teoretic "Grigore Moisil" Tulcea Iasi -
1923 Gopishtii Florin CRETU Privat Bucuresti Bucuresti -
1924 RObotMANIA Bogdan-Cristian GIOGA RObot Academy Bucuresti Bucuresti -
1925 Xeo Academy Laura Elena MURESAN, Carmen Maria PALCU Colegiul national “Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia Cluj-Napoca -
1926 MyRobot Catalin IONESCU-BUJOR Atlas Systems SRL Bucuresti Bucuresti -
1927 RObotziMB Violeta Marilena GRECEA, Nicoleta COJOCARU Colegiul National de Informatica "Matei Basarab" Ramnicu Valcea Brasov -
1928 Retina Robotics Junior Gabriela Elena ZANOSCHI Colegiul National Iasi Iasi Iasi -
1929 Eu Codez Cornel-Paul CIUREZU Asociatia Eu Codez Piatra-Neamt Iasi -
1930 Mia Robots Iosif-Oliver SZAVUJ Fundatia Mia's Children Bucuresti Bucuresti -
1931 CORESI ROBOTS Daniela FLOROIU, Mihai IORDANESCU Scoala Gimnaziala "Coressi" Targoviste Bucuresti -
1932 Master Robot Mihnea BACALU, Stefan RADULESCU Scoala Gimnaziala Nr 179 Bucuresti Bucuresti -
1933 Mindstormers Diana LADARIU Liceul National de Informatica Arad Cluj-Napoca -
1934 BAD ROBOTS Dan STANESCU Privat Bucuresti Bucuresti -
1935 Secret Ana INTUNERIC, Catalin MAGIRESCU Colegiul National Ferdinand I Bacau Iasi -
1936 MegaBot Ana INTUNERIC, Catalin MAGIRESCU Colegiul National Ferdinand I Bacau Iasi -
1937 FutureLights Ana INTUNERIC, Catalin MAGIRESCU Colegiul National Ferdinand I Bacau Iasi -
1938 Quantum Bits Nuh Enes KEKEC Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti Bucuresti -
1939 Quantum Storm Nuh Enes KEKEC Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti Bucuresti -
1940 Echipa 1 Iulia SARBU ARES WRO Bucuresti Bucuresti -
1941 Echipa 2 Iulia SARBU ARES WRO Bucuresti Bucuresti -
1942 RoboSitas Daniel MIHUT Asociatia Cultural-Academica Aurora-Sitas Cluj-Napoca Cluj-Napoca -
1943 Kids Academy United Maria ROTARIU Everymatrix Kids Academy Bucuresti Bucuresti -
1944 ROBOSAPIENS JR. Petronia DUMITRESCU-IACOB Colegiul National Spiru Haret Bucuresti Bucuresti -
1945 ZeBots Petronia DUMITRESCU-IACOB Colegiul National Spiru Haret Bucuresti Bucuresti -
1946 Robo Kids Adrian ANGHEL privat Bucuresti Bucuresti -
1947 ArtRobotiX Junior Liliana SCHEAUA, Cristian BUCA Liceul de Arte "Ionel Perlea" Slobozia Bucuresti -
1948 Inventika Storm Iulian DIMA, Lavinia CHELU Inventika Place SRL Bucuresti Bucuresti -
1949 EUFORIA Mihaela Ramona POTERA Liceul Teoretic "CARMEN SYLVA" Eforie Sud Bucuresti -
1950 RoboCamp Gergely BARTHA Asociatia Forcamp Targu Mures Brasov -
1951 CSH Junior Gabriela Nusa COJOCARU Colegiul National Pedagogic "Carmen Sylva" Timisoara Cluj-Napoca -
1952 LEGO WARRIORS Sorin STANCULESCU Colegiul national „DECEBAL” Deva Cluj-Napoca -
1953 DGRobotX Emanuel TUDOSA Colegiul Tehnic ”Dinicu Golescu” Bucuresti Bucuresti -
1954 Robotica CNRG CEX OLT Doru Anastasiu POPESCU, Ileana POPESCU Centru de Excelenta OLT / C. N. "Radu Greceanu" Slatina Bucuresti -
1955 Robo_Pandas Cristian CANGEA RPA Mioveni Bucuresti -
1956 Infinitronics Antonia HALLER Colegiul National Mircea cel Batran Ramnicu Valcea Brasov -
1957 Scorpion v2.0 Alexandru MUNTEAN Asociatia Stiintescu Hub Sibiu Brasov -
1958 Eu Codez 2 Cornel-Paul CIUREZU Asociatia Eu Codez Piatra-Neamt Iasi -
1959 THUGI Team Cristina SICHIM Colegiul National Ferdinand I Bacau Iasi -
1960 CodeTroopers Malina LOGHIN Colegiul National Mircea cel Batran Ramnicu Valcea Brasov -
1961 Echipa 3 Iulia SARBU ARES WRO Bucuresti Bucuresti -
1962 RobotX Daniela FLOROIU Clubul de robotica Targoviste Bucuresti -
1963 ICHC Hojanyyaz ATADURDYYEV Liceul International de Informatica Constanta Bucuresti -
1964 Alphabot Gheorghe PAIUS Liceul Tehnologic Matei Corvin Hunedoara Brasov -
1965 PERM I - CTE Carmen ANGHEL Colegiul Tehnic Energetic Bucuresti Bucuresti -
1966 Robomech Adina Madalin-Mihai GHEORGHE Fundatia Adina Stiftelsen Craiova Bucuresti -
1967 3volvers Rica PINTILIE Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti Bucuresti -
1968 Experimento-β Ion TANASESCU Colegiul National Nicolae Iorga Valenii de Munte Brasov -
1969 Kleine Schule Marilena GRAUR Kleine Schule Bucuresti Bucuresti -
1970 ROBOSCRAPERS Diana-Nicoleta UDREA Colegiul national "Mihai Viteazul" Bucuresti Bucuresti -
1971 QUANTUM Robo Ilie COSOVANU Liceul Tehnologic Tomsa Voda Solca Iasi -
1972 Smart Cluster Mihai RADU-SERBAN Asociatia Smartcluster Bacau Iasi -
1973 Experimento-α Ion TANASESCU Colegiul National Nicolae Iorga Valenii de Munte Brasov -
1974 Robo-LTIB Nicoleta POPAZU, Marian POPAZU Liceul Teoretic Ion Barbu Bucuresti Bucuresti -
1975 Ady-SOKK Laszlo-Lehel KOTRO Liceul Ady Endre Oradea Cluj-Napoca -
1976 Robotrix Laszlo-Lehel KOTRO Liceul Ady Endre Oradea Cluj-Napoca -
1977 Kids'n Bots Maria ROTARIU Everymatrix Kids Academy Bucuresti Bucuresti -
R-05 REZERVAT - - - Bucuresti -

* lista cu echipele care au finalizat procesul de inscriere in cadrul sezonului CITY SHAPER al FIRST LEGO League Romania.