Echipe inscrise la FIRST LEGO League Romania

sezonul 2018-2019

Important

Al treilea sezon al FIRST® LEGO® League in Romania va avea o singura etapa, cea nationala. Etapa nationala va fi organizata in cadrul Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, pe 17 martie 2019.

 

Inscrierea echipelor a fost posibila pana la data de 30 noiembrie 2018!

 

Echipele cu cele mai bune rezultate vor fi invitate sa participe la unul dintre urmatoarele evenimente internationale:

- FIRST® LEGO® League World Festival, 24 - 27 aprilie 2019, Detroit, Michigan, USA (1 invitatie disponibila)

- FIRST® LEGO® League Open International Turcia, 22 - 25 mai 2019, Gaziemir, Izmir / Turkey (3 invitatii disponibile)

- FIRST® LEGO® League Plan Ceibal Uruguay International Open, 30 mai - 1 iunie 2019, Montevideo, Uruguay (1 invitatie disponibila)

- FIRST® LEGO® League Open International Liban, 14 - 16 iunie 2019, Byblos, Liban (3 invitatii disponibile)

Invitatiile la evenimentele internationale, nu implica acoperirea costurilor aferente (taxe de participare, transport, cazare, etc.) de catre Asociatia CRESTEM.

Lista echipelor inscrise la FIRST LEGO League, sezonul INTO ORBIT.

Ultima actualizare: 31 decembrie 2018.

Nr. Echipa Antrenor(i) Organizatie Localitate Facebook
1801 iris Robo Club Silviu MARCU Privat Cluj-Napoca Facebook Logo
1802 Titeneus Peter-Ciprian SENCHIU Privat Vaslui -
1803 SuperKids Mariana POPESCU Clubul Copiilor "Spiru Haret" Barlad -
1804 ROBOPAXI Mariana POPESCU Asociatia Regionala Elite Genius Barlad -
1805 Quantum ROBO Ilie COSOVANU Liceul Tehnologic Tomsa Voda Solca -
1806 Esentza Junior Mircea Cristian NICULA Colegiul National "Petru Rares" Beclean Facebook Logo
1807 STEM Kids Mars Emanuel SERBAN, Bogdan BADITA STEM Kids Pitesti Pitesti Facebook Logo
1808 STEM Kids Saturn Victor Dan BARBU Privat Pitesti Facebook Logo
1809 kids.acadEMy Catalin CURELEA Everymatrix Kids Academy Bucuresti -
1810 RoboGetii Razvan ARDELEAN Academia de Informatica Brasov Brasov -
1811 AISB Vampires Ionel Doboaca American International School of Bucharest Voluntari -
1812 Goldis Lego Gang Petronela Angela IOJA, Carla BODEA Colegiul National "Vasile Goldis" Arad Facebook Logo
1813 RObot Academy Transformers Bogdan-Cristian GIOGA, Ionut-Catalin DRAGHICI RObot Academy Bucuresti Facebook Logo
1814 LEGO WARRIORS Sorin STANCULESCU Colegiul National "Decebal" Deva -
1815 RobotY Hunedoara Eugen STENCOANE Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" Hunedoara -
1816 HexaGods Ileana SELEJAN Colegiul National "Moise Nicoara" Arad -
1817 Coresi Robots Daniela FLOROIU, Mihai IORDANESCU Scoala Gimnaziala Coresi Targoviste Facebook Logo
1818 Inventika Sensor On Marius LUMPAN Inventika Place Bucuresti -
1819 MOISILISTII Rodica PARLITU Liceul teoretic GRIGORE MOISIL Tulcea -
1820 Stardust Rica PINTILIE Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti -
1821 MASTER ROBOT Mihnea BACALU, Stefan RADULESCU Scoala Generala nr. 179 Bucuresti -
1822 ELC Team Victor DARLEA, Adrian CALIN The e-learning Company Bucuresti -
1823 Eu Codez Cornel-Paul CIUREZU Privat Piatra Neamt -
1824 Mindstormers Carmen Mariana RUS, Paul Deian TRIF Liceul National de Informatica Arad Facebook Logo
1825 RoboDino Adrian MANTOIU BrainPower Bucuresti -
1826 Robo Sapiens Jr. Petronia DUMITRESCU-IACOB Colegiul National "Spiru Haret" Bucuresti -
1827 CEXBV Adrian MODRISAN Centrul Judetean de Excelenta Brasov -
1828 Pro Robo Kids Dragos CUHARTZ Double D Academy Bucuresti -
1829 URSA MARE Nicoleta PAZMANY Astroclub Meridian 0 Oradea -
1830 Goldis Lego Squad Petronela Angela IOJA, Carla BODEA Colegiul National "Vasile Goldis" Arad -
1831 Gopishtii Florin CRETU Privat Bucuresti -
1832 RoDroids Razvan ARDELEAN Academia de Informatica Brasov Brasov -
1833 CUZA Team 1 Emilia POLL, Mihai LICIU Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani -
1834 CUZA Team 2 Mihai LICIU, Tudor GEANA Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani -
1835 Deez nuts Altun MURAT Liceul Teoretic International de Informatica Constanta -
1836 ROBOMOON Andrea TRIPA, Larisa SIRBA Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" Hunedoara -
1837 PIA NEW GENERATION Ileana GHEORGHIU Scoala Gimnaziala Pia Bratianu Bucuresti -
1838 Robo-Team George Marius Ianculescu Colegiul National Ienachita Vacarescu Targoviste -
1839 Space Riders Rica PINTILIE Complexul Educational Laude-Reut Bucuresti -
1840 ROBONAUTII Ancuta DASOVEANU Scoala Gimnaziala nr. 5 Bucuresti -
1841 Robotica CNRG DCS+ Ileana POPESCU, Doru Anastasiu POPESCU Colegiul National "Radu Greceanu" / CEX - OLT Slatina Facebook Logo
1842 Ady-Sokk Laszlo-Lehel Kotro Liceul Ady Endre Oradea -
1843 AVENIR Team Doina Elena RANGU Privat Craiova -
1844 SpectrumWay Carmen MONAC, Sedat DINC Scoala Gimnaziala Spectrum Constanta -
1845 TRACK Alexandra BURUIANA Sophia Science Galati -
1846 Xeo Academy Laura MURESAN, Cristian POP, Carmen PALCU Colegiul national “Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia -
1847 RObotMANIA Bogdan-Cristian GIOGA, Ionut-Catalin DRAGHICI RObot Academy Bucuresti Facebook Logo
1848 RO4Space Violeta Marilena GRECEA, Nicoleta COJOCARU Colegiul National de Informatica "Matei Basarab" Ramnicu Valcea -
1849 Ady-Sokk 2.0 Laszlo-Lehel Kotro Liceul Ady Endre Oradea -
1850 Apollo Lego Tech Ticuta IFTIME, Irina DRULEA Scoala Gimnaziala nr. 11 Buzau -
1851 NOI Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti -
1852 PEAR not APPLE Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti -
1853 M.I.T Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti -
1854 ANONIM Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti -
1855 THUGIFbot Cristian BURGHELEA, Cristina SICHIM Colegiul National "Ferdinand I" Bacau -
1856 VuvuBot Rafael BURCA, Ana INTUNERIC Colegiul National "Ferdinand I" Bacau -
1857 MegaBot Calin Sascau, Ana INTUNERIC Colegiul National "Ferdinand I" Bacau -
1858 CERCETASII MINDSTORM Robert URMOSI, Mircea ZUS Centrul Local CERCETASII MARINI (Filiala ONCR) Constanta -
1859 serbaniispace Simona Crina HANGA, Melinda Emilia CORITEAC Liceul Teoretic Constantin Serban Alesd -
1860 Mia Robots Iosif SZAVUJ, Iosif Oliver SZAVUJ Fundatia INES Bucuresti -
1861 RObotica Dumitru Felician PREDA Asociatia Pro-Performanta Craiova -
1862 Retina Gabriela Elena ZANOSCHI Colegiul National Iasi Iasi -