Echipe inscrise la FIRST LEGO League Romania

Important

Al doilea sezon al FIRST® LEGO® League in Romania va avea o singura etapa, cea nationala. Etapa nationala va fi organizata in cadrul Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, pe 18 martie 2018.

Inscrierea echipelor a fost posibila pana la data de 31 decembrie 2017!

Echipele castigatoare vor fi invitate sa participe la unul dintre urmatoarele evenimente internationale:

- FIRST® LEGO® League World Festival, 25 - 28 aprilie 2018, Detroit, Michigan, USA (1 invitatie disponibila)

- FIRST® LEGO® League Open Invitational Central Europe, 16 - 19 mai 2018, Debrecen, Ungaria (2 invitatii disponibile)

- FIRST® LEGO® League Estonian Open International, 6-8 Iunie 2018, Tallinn, Estonia (2 invitatii disponibile)

Invitatiile la evenimentele internationale, nu implica acoperirea costurilor aferente (taxe de participare, transport, cazare, etc.) de catre Asociatia CRESTEM.

Nr. Echipa Antrenor Organizatie Localitate
1701 ROBOAKTIV Gabriel AVASILOAEI PRIVAT Bucuresti
1702 SuperKids Alexandru George TICAU, Mariana POPESCU Clubul copiilor "Spiru Haret" Barlad Barlad
1703 STEM Kids Saturn Emanuel ȘERBAN, Dan BARBU STEM Learning Pitesti
1704 ROBOPAXI Mariana POPESCU, Alexandru George TICAU ASOCIATIA REGIONALA ELITE GENIUS Barlad
1705 ROBOGETII Daniel CALAVER, Razvan ARDELEAN Academia de Informatica (Fundatia Partener Brasov) Brasov
1706 Quantum-Robo Ilie COSOVANU Liceul Tehnologic Tomsa Voda Solca Suceava
1707 kids.acadEMy Catalin CURELEA Everymatrix Romania Bucuresti
1708 MOISILISTII Rodica PARLITU LICEUL TEORETIC ,,GRIGORE MOISIL" Tulcea
1709 RoboFALT Rica PINTILIE Complexul Educational Lauder-Reut Bucuresti
1710 MASTER ROBOT Stefan RADULESCU, Mihnea BACALU Scoala Generala Nr. 179 Bucuresti
1711 DEZZ NUTS Altun MURAT Liceul Teoretic International de Informatica Constanta
1712 HEXAGODS Ileana SELEJAN Colegiul National "Moise Nicoara" Arad
1713 STEM Kids Venus Emanuel ȘERBAN, Dan BARBU STEM Learning Pitesti
1714 STEM Kids Mars Emanuel ȘERBAN, Bogdan BĂDIȚĂ STEM Learning Pitesti
1715 PIA NEW GENERATION 1 Ileana GHEORGHIU Scoala gimnaziala Pia Bratianu Bucuresti
1716 PIA NEW GENERATION 2 Ileana GHEORGHIU Scoala gimnaziala Pia Bratianu Bucuresti
1717 Star dust Rica PINTILIE Complexul Educational Lauder-Reut Bucuresti
1719 Robokids Andrei FLOREA, Alexandru OPREA PRIME VISION CONSULTING Bucuresti
1720 Robotica CNRG DCS+ Doru Anastasiu POPESCU, Ion Alexandru POPESCU Colegiul National "Radu Greceanu" Slatina
1721 REBELSQUAD Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti
1722 WATERSHARKS Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti
1723 WATERFIGHTERS Iulia SARBU ARESWRO Bucuresti
1724 RoboJunii Dan TATARU, Razvan ARDELEAN Academia de Informatica (Fundatia Partener Brasov) Brasov
1725 Micii Cuzişti Tudor DODOIU, Emilia POLL Colegiul Naţional "Alexandru Ioan Cuza" Focşani
1726 RObotMANIA Bogdan-Cristian GIOGA RObot Academy Bucuresti
1727 RObot Academy Bogdan-Cristian GIOGA RObot Academy Bucuresti
1728 Goldis Lego Gang Petronela Angela IOJA, Carla BODEA Colegiul National "Vasile Goldis" Arad
1730 Ady-sokk Laszlo-Lehel KOTRO Liceul Teoretic "Ady Endre" Oradea
1731 Ady RoBotix Laszlo-Lehel KOTRO Liceul Teoretic "Ady Endre" Oradea
1732 QuantumRoboX Ilie COSOVANU Liceul Tehnologic Tomsa Voda Solca Suceava
1733 RoboCNAIC Andreea DUMITRASCU, Emilia POLL Colegiul Naţional "Alexandru Ioan Cuza" Focşani
1734 Robotron Dana MATEI, Petru MASAR PRIVAT Bucuresti
1736 RoboRangers Moldova Florin CAZAC Centrul de Excelenta in Tehnologii Informationale TEKWILL Chisinau