Echipe inscrise la FIRST LEGO League Challenge

sezonul 2020-2021

Important

Al cincilea sezon al FIRST® LEGO® League Challenge in Romania va avea doua etape: etapa regionala si etapa nationala.

Etape regionale vor fi organizate in Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca, Iasi si Timisoara, in perioada martie - aprilie 2020. Etapa nationala va fi organizata in Bucuresti pe 23 mai 2020. Pentru detalii consultati calendarul sezonului RePLAY.

 

Inscrierea echipelor se poate face pana la 31 decembrie 2020!

 

Echipele cu cele mai bune rezultate vor fi invitate sa participe la unul dintre urmatoarele evenimente internationale:

- FIRST® LEGO® League World Festival, august 2021, Detroit, Michigan, USA

 

Invitatiile la evenimentele internationale, nu implica acoperirea costurilor aferente (taxe de participare, transport, cazare, etc.) de catre Asociatia CRESTEM.

Lista echipelor inscrise, sezonul RePLAY.

Ultima actualizare: 17 noiembrie 2020.

Nr. Echipa Antrenor(i) Organizatie Localitate Etapa regionala Tip eveniment
2001 AISB Green Vampires David HUGHES American International School of Bucharest Voluntari - -
2002 AISB Black Vampires David HUGHES American International School of Bucharest Voluntari - -
2003 kids.acadEMy Maria ROTARIU Asociatia Everymatrix Kids Academy Bucuresti - -
2004 ARRA Alin Florin DINCA Asociatia Arra Pro Educatie IT Pitesti - -
2005 R2-D2 Team Nicolae Bogdan SIMESCU Privat Medias  - -
2006 Sensor ON Marius LUMPAN Inventika Place Bucuresti - -
2007 RoboMech Adina Madalin Mihai GHEORGHE Fundatia Adina Stiftelsen Craiova - -
2008 Robo Pandas Cristian CANGEA RPA Pitesti - -
2009 Coresi Robots Daniela FLOROIU Atelier de robotica Targoviste - -
2010 RobotX Daniela FLOROIU Atelier de robotica Targoviste - -
2011 *RoboCOP Daniela FLOROIU Atelier de robotica Targoviste - -
2012 *PrimeRobot Daniela FLOROIU Atelier de robotica Targoviste - -
2013 Esentza Junior Mircea Cristian NICULA Colegiul National Petru Rares Beclean - -
2014 Heart of RoBots Ticuta IFTIME,  Irina DRULEA Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau - -
2015 Robocamp Gerhely BARTHA Asociatia Forcamp Targu Mures - -
2016 RoboKids Gabriela SOCACIU Code4Kids Club Arad - -
2017 Watts Up Dan Octavian DUMITRASCU Colegiul National Dinicu Golescu Campulung - -
2018 Quantum Bits Enes KEKEC ICHB Pallady Bucuresti - -
2019 Lego Robo Team TRAIAN Alisa STUREK Colegiul National Traian Drobeta Turnu Severin - -
2020 WALL-E'S FRIENDS Irina DRULEA Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau - -
2021 AVENGERS Marinela BURUIANA Asociatia Galatzi 2020 Galati - -
2022 Inventika Storm Iulian Dima Inventika Place Bucuresti - -
2023 TehnoZ Lighting Bolts Gratiela GHIORDUNESCU Colegiul National Zinca Golescu Pitesti - -
2024 ROBOMOON Larisa SIRBA, Andrea TRIPA Liceul Teoretic Traian Lalescu Hunedoara - -
2025 RobotY  HD Eugen STENCOANE Liceul Teoretic Traian Lalescu Hunedoara - -
2026 *Team Traian Lalescu #3 Larisa SIRBA, Andrea TRIPA Liceul Teoretic Traian Lalescu Hunedoara - -
2027 *Team Traian Lalescu #4        Eugen STENCOANE Liceul Teoretic Traian Lalescu Hunedoara - -
2028 MOISILISTII Rodica PARLITU Liceul teoretic Grigore Moisil Tulcea - -
2029 WizzTech Junior 2020-2021 Cristian STRATULAT Kidgineers Timisoara - -
2030 Stiintescu 2.0 Alina Simona HOARA Asociatia Stiintescu Hub Sibiu - -
2031 Robo-LTIB Nicoleta POPAZU Liceul Teoretic Ion Barbu Bucuresti - -
2032 Gopishtii Florin CRETU Privat Bucuresti - -
2033 ROBOSAPIENS JR. Petronia DUMITRESCU-IACOB Colegiul National Spiru Haret Bucuresti - -
2034 Alphabot Gheorghe PAIUS Liceul Tehnologic Matei Corvin Hunedoara - -
2035 Kids Academy Catalin CURELEA Asociatia Everymatrix Kids Academy Bucuresti - -
2036 Xeo Academy Laura Elena MURESAN Colegiul national “Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia - -
2037 LegoTech Dana Persa Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca - -
2038 LEt's GO Dana Persa Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca - -
2039 *PrimeTech Junior Dana Persa Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca - -
2040 *The Legons Dana Persa Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca - -
2041 Quartz Junior Dinc SEDAT Scoala Intenationala SPECTRUM Iasi - -
2042 RGS IQ Simona MITREA Romanian Gifted School Bucuresti - -

* echipe inscrise prin intermediul pachetului "Scoala / After-school". Nu pot participat la turneele oficiale, in mod implicit.

** lista cu echipele care au finalizat procesul de inscriere in cadrul sezonului RePLAY al FIRST LEGO League Challenge Romania.

*** evenimentele FIRST LEGO League Challenge pot fi organizate cu participare in persoana, online sau o combinatie a celor doua. Ne rezervam dreptul de a alege modalitatea de organizare, tinand cont de prevederile legale si siguranta tuturor participantilor.